| <<< 220/233 >>> |
Download e-knjiga na mobilnim uređajima
Usluga naziva Vip eKnjižara powered by TookBook,omogućuje svojim korisnicima download e-knjiga, digitalnih verzija knjiga prilagođenih čitanju na ekranu. Riječ je o high-tech knjižari koja je korisnicima dostupna na računalima, smartphone i tablet uređajima.
Vip eKnjižara razvijena je u suradnji s prvom hrvatskom e-knjižarom TookBook.com, a dostupna je putem weba na adresi http://eknjizara.vip.hr ili preko mobilne aplikacije za uređaje s Android operativnim sustavom, koja se može skinuti s Apliteke (http://apliteka.vip.hr) ili Android Marketa (https://market.android.com). Uskoro će eKnjižara biti dostupna i na iOS operativnom sustavu.
[više]
|
| 27. lipanj 2011 |
100 godina IBM-a
Na IBM-ovom događanju Storage Solution Forumu 2011 predstavljena su najnovija rješenja za poboljšavanje dostupnosti, sigurnosti i učinkovitosti pohrane podataka. Inovativni pristupi upravljanja podacima i novi trendovi na području informacijske infrastrukture predstavljeni su na cjelodnevnom poslovnom događanju koje je otvorio Đuro Gavrilović, vlasnik tvrtke Gavrilović.
Krajem prošle godine, IBM je tvrtki Gavrilović, najstarijoj mesnoj industriji u regiji implementirao XIV enterprise storage solution.
[više]
|
| 27. lipanj 2011 |
Potpisan sporazum između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Kaliforniji Los Angeles
U ponedjeljak 20. lipnja potpisan je sporazum između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Kaliforniji Los Angeles. Krovni sporazum, Memorandum of Understanding, potpisali su rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš i rektor (Chancellor) Sveučilišta u Kaliforniji Los Angeles (University of California Los Angeles UCLA) dr. Gene Block.
Suradnju institucija koja će se ostvariti putem ovoga sporazuma inicirao je Predsjednik Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ivo Josipović prilikom svoje prošlogodišnje posjete Los Angelesu kada se susreo i s predstavnicima Sveučilišta u Kaliforniji.
[više]
|
| 24. lipanj 2011 |
Evaluacija Sveučilišta u Zagrebu
Kao jedna od mjera poduzetih u vidu preobrazbe Sveučilišta u Zagrebu i njegovih nastojanja da razvije kvalitetnu strategiju svoga daljnjeg razvoja, Sveučilište u Zagrebu je, uz financijsku podršku Svjetske banke koja je financirala projekt, od EUA-IEP (EUA Institutional Evaluation Programme) zatražilo neovisnu evaluaciju stanja na Sveučilištu. [više]
|
| 24. lipanj 2011 |
Distributivni transformatori za Elektroprivredu Cipra
Končar – Distributivni i specijalni transformatori na tržište Cipra ove je godine već isporučio dva energetska transformatora, dva transformatora za uzemljenje, zatim dva autotransformatora i 22 distributivnih transformatora.
Tijekom 2011. i narednih godina, prema sadašnjim ugovorima Končar – Distributivni i specijalni transformatori isporučit će i između ostalog, i tisuću distributivnih transformatora manje snage za stupne transformatorske stanice.
[više]
|
| 21. lipanj 2011 |
Međunarodna konferencija o testiranju softvera
Dvodnevna međunarodna konferencija o testiranju softvera, viaqa-watir, započela je s radom 14. lipnja u konferencijskoj dvorani kompanije Ericsson Nikola Tesla u Zagrebu.
Ovogodišnji skup okupio je više od šezdeset profesionalaca koji se bave testiranjem softvera, a među njima su bili najzastupljeniji stručnjaci Ericssona Nikole Tesle, kompanije koja je ove godine ujedno bila i domaćin konferencije.
[više]
|
| 21. lipanj 2011 |
Polaže se 110 kV podmorski kabel između Pelješca i Korčule
U četvrtak, 16. lipnja, započelo je polaganje prve žile podmorskog energetskog 110 kV kabela i podzemne dionice svjetlovodnog kabela, a u petak i subotu su položene i ostale dvije žile između poluotoka Pelješca i otoka Korčule.
Dužina podmorske dionice je oko 1700 metara, dok je trasa podzemne dionice na Korčuli nešto više od 300, a na Pelješcu otprilike 150 metara. Priča o ovom kabelu, starom skoro četrdeset godina, počinje 6. lipnja 2010. g. kada je eksplodirala kabelska završnica u KS Strećica u istoimenoj uvali nedaleko grada Korčule. Stručnjaci PrP-a Split odmah su znali da nešto nije u redu sa 110 kV podmorskim kabelom koji, spajajući Pelješac s Korčulom, omogućava dvostruko napajanje naših srednjodalmatinskih i južnodalmatinskih otoka (Brača, Hvara, Korčule, Lastova i Visa).
[više]
|
| 20. lipanj 2011 |
Potpisan sporazum o suradnji između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta Malaya iz Kuala Lumpura
U srijedu, 15. lipnja, potpisan je sporazum o suradnji između Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta Malaya iz Kuala Lumpura. U nazočnosti veleposlanice Malezije u Republici Hrvatskoj Nj. E. Aminahtun Karim Shaharudin, Memorandum o sporazumijevanju o akademskoj suradnji između Sveučilišta Malaya i Sveučilišta u Zagrebu potpisao je rektor prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš.
Na Sveučilištu Malaya potpisivanje Memoranduma održano je 26. svibnja ove godine. Sporazum su tada potpisali rektor Sveučilišta Malaya dr. sc. Ghauth Jasmon i dekanica Pravnog fakulteta prof. dr. sc. Yong Chiu Mei. Ceremoniji potpisivanja prisustvovao je veleposlanik Republike Hrvatske u Kuala Lumpuru Željko Bošnjak. [više]
|
| 20. lipanj 2011 |
Jednostavan korak prema uštedi 12 milijardi eura u troškovima energije
Za Europsku Uniju 16. lipanj 2011. predstavlja vrlo važan datum. Tim danom stupa na snagu odluka o novim mjerama koje će omogućiti uštedu energije. Ove mjere se odnose na uređaje kojima smo okruženi, ali gotovo da nismo ni svjesni njihove prisutnosti. Nalaze se u sušilima za kosu, perilicama posuđa u kućanstvu, dizalima, sistemima ventilacije u poslovnim prostorima. U industriji ti uređaji pokreću strojeve, crpke, govorimo o električnim pogonima koji su prisutni gotovo svugdje oko nas. [više]
|
| 17. lipanj 2011 |
Mjesečni limit – dodatna mogućnost kontrole troškova za korisnike javnih komunikacijskih usluga
Uz novu mogućnost postavljanja mjesečnog limita potrošnje za usluge u pokretnim i nepokretnim mrežama, HAKOM je primjenom zakonskih i regulatornih obveza za operatore građanima osigurao još jedan dodatni oblik i način zaštite i kontrole troškova u korištenju javnih komunikacijskih usluga. [više]
|
| 17. lipanj 2011 |
Iskonovci ovog ljeta uživaju uz Iskon.TV player
Iskon od 16. lipnja ove godine omogućuje praćenje dodatnih TV kanala putem mobilnih uređaja i računala, na Iskon.TV playeru. Uz dosadašnjih šest televizijskih programa: HTV1, HTV2, RTL, CMC, Baby TV i 24 sata TV , korisnici od sada mogu pratiti dodatnih osam TV kanala putem mobilnih uređaja: RTL2, RTL Plus, MTV Adria, Travel Channel, CNN, Playomania, Dorcel TV i X-Dream TV , a na računalima dodatno i TV kanal Da Vinci Learning. [više]
|
| 17. lipanj 2011 |
Uvedene SmartX kartice na SuRI
Sveučilište u Rijeci i Erste Card Club potpisali su ugovor o izdavanju SmartX kartica s Diners Club platnom opcijom. SmartX kartice s platnom opcijom, u prvoj fazi će se izdavati zaposlenicima Sveučilišta u Rijeci, a u sljedećoj fazi će je moći zatražiti i studenti riječkog, a potom i ostalih hrvatskih sveučilišta jer je projekt u cijelosti gotov i tehnološki podržan i za ove kartice. [više]
|
| 17. lipanj 2011 |
Ericssonov IPTV nagrađen Globalnom nagradom za inovacije
Projekt razvijen u suradnji Ericssona i Instituta za društvo sa širokopojasnim pristupom sa Sveučilišta u Melbourneu nagrađen je svjetskom nagradom za inovacije na događanju organiziranom prigodom dodjele globalnih poslovnih nagrada u području telekomunikacija u Londonu.
Nagrada je dodijeljena za suradnju na razvoju Uni TV-a. Ovaj projekt istražuje korištenje IPTV-a u obrazovanju u nizu područja poput medicine, kemije i inženjerstva. Isporuka 3D sadržaja koristi se kao pomoć studentima u razumijevanju složenog gradiva. Globalne poslovne nagrade u području telekomunikacija dodjeljuju se na godišnjoj razini za inovacije u telekomunikacijskoj industriji. [više]
|
| 16. lipanj 2011 |
Postani dio prve izložbe u proširenoj stvarnosti u Hrvatskoj
Iskon i Zagreb Art Kolektiv (ZARK) organiziraju natječaj putem Facebooka kojim omogućuju mladim kreativcima da njihovi radovi postanu dio prve izložbe u proširenoj stvarnosti (AR, augmented reality., eng.) u Hrvatskoj. Natječaj traje do 4. srpnja ove godine do kada svi koji to žele mogu poslati svoje radove: slike, fotografije, video radove i radove u kategoriji digitalne umjetnosti. [više]
|
| 16. lipanj 2011 |
„Company Shuttle“ i ove godine u Siemensu Hrvatska

U okviru suradnje Siemensa Hrvatska i Hrvatske udruge za međunarodnu razmjenu studenata prirodnih i tehničkih znanosti, 2. lipnja je od strane Centralne službe za ljudske potencijale i ove godine organiziran posjet studenata Siemensu Hrvatska pod nazivom „Company Shuttle“. Dvadeset studenata završnih godina studija s Fakulteta elektrotehnike i računarstva i Fakulteta strojarstva i brodogradnje tijekom posjeta su se upoznali s kompanijom Siemens Hrvatska te su imali priliku iz „prve ruke“ saznati kako izgleda praktičan rad u Siemensu od mladih kolega Marka Bunića, Lovre Milankovića i Marka Marića. [više]
|
| 16. lipanj 2011 |
Predavanje o unapređenju modernih kompanija generalnog direktora ljudskih potencijala IBM-a iz SAD-a
U utorak, 28. lipnja, u Sivoj vijećnici FER-a s početkom u 10 sati održat će se predavanje o kontinuiranom unaprjeđenju modernih kompanija posebnog gosta iz IBM-a, MacDonald J. Randalla (Randya). Izvršni direktor ljudskih potencijala iz SAD-a s bogatim međunarodnim iskustvom predstavit će studentima kako je IBM prepoznat kao vodeća kompanija cijelo stoljeće, kako se prilagodio promjenama u svijetu te kako će se pripremiti za vođenje kompanije u budućnosti. [više]
|
| 15. lipanj 2011 |
Završen projekt za hidroelektranu Haditha u Iraku
Končar – Inženjering za energetiku i transport završio je projekt isporuke rezervnih dijelova za hidroelektranu Haditha u Iraku u vrijednosti oko pet milijuna eura.
Posao je obuhvaćao nekoliko ugovora sklopljenih u 2008. i 2009. za krajnjeg korisnika - Ministarstvo energetike Iraka, a u projektu je isporukama sudjelovalo nekoliko Končarevih Društava. [više]
|
| 15. lipanj 2011 |
HAKOM uključio sustav e-Operator
U sklopu programa e-Agencija, HAKOM je 13. lipnja uključio novu aplikaciju e-Operator koja predstavlja sustav upravljanja podacima o operatorima elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga koja pokriva dvije grupe funkcionalnosti: registar operatora elektroničkih komunikacijskih usluga i bazu adresa i brojeva. Svrha aplikacije e-Operator je uspostaviti registar operatora elektroničkih komunikacijskih usluga koja predstavlja temelj za informatizaciju i automatizaciju procesa vezanih uz upravljanje operatorima elektroničkih komunikacijskih usluga. Također, operatorima se olakšava podnošenje prethodnih obavijesti i ostalih vezanih zahtjeva, kao i izvještaja o bruto prihodu. [više]
|
| 15. lipanj 2011 |
Potpisan sporazum o osnivanju dva nova studijska centra
U četvrtak 9. lipnja u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa potpisan je sporazum o osnivanju dva nova studijska centra: Studijski centar za javnu upravu i javne financije (koji će djelovati u okviru Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu) i Studijski centar za izobrazbu trenera (koji će djelovati u sklopu Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu). [više]
|
| 15. lipanj 2011 |
Podrška talijanskog konzula riječkom Sveučilištu
Rektor riječkog Sveučilišta, prof. dr. sc. Pero Lučin, primio je generalnog konzula Italije Renata Cianfaranija u prvi službeni posjet, a tom prigodom prezentirana je struktura Sveučilišta, programi djelatnosti te projekti koji će biti realizirani u skoroj budućnosti. [više]
|
| 15. lipanj 2011 |
| <<< 220/233 >>> |